Help Center

Yardım Merkezi

İstediğiniz cevabı bulamadınız mı ? Bize Ulaşabilirsiniz veya mail atabilirsiniz (+1) 901 249-0999
ve email support@wadaaa.com

Wadaaa.com’a Nasıl Üye Olunur ?

Sağ üst köşede yer alan “Register” seklmesine tıklayın

Wadaaa Anlatım

Açılan sayfada ilgili alanlara isim, soyisim, e-posta adresinizi doğru bir şekilde girin. Ardından “Password” alanına wadaaa.com’a giriş yaparken kullanmak istedğiniz bir şifre belirleyip girin. Register butonuna tıklayarak kayıt işlemini tamamlayın.

Wadaaa Anlatım

Wadaaa.com’da Nasıl Satıcı Olunur ?

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan “Shop Manager” butonuna tıklayın.

Wadaaa Anlatım

Satıcı hesabı ayrıntıları

Satıcı “Profil” sekmesinin altındaki “Hesabım” sekmesine tıklayın.

Wadaaa Anlatım

Satıcı ve mağaza bilgileri

"Hesabım" bölümündeki bilgileri doğru bir şekilde doldurun. Özellikle
ad, soyad, adres ve telefon alanlarının doğru doldurulduğundan emin olun.

Wadaaa Anlatım

Kargo teslimat bilgileri

"Teslimat Günleri", ürününüzü kaç gün içinde kargoya teslim edeceğinizi belirtir. "Teslimat "Yöntem Adı" alanına ürününüzü göndereceğiniz kargo firmasının adını giriniz. (Örneğin: USPS). Ürün "Teslim Süresi" bölümünde alıcıya kaç günde ulaşır? Sorunun cevabını belirtin. Kargo ile ilgili ekstra bilgi vermek isterseniz diğer bilgileri alana yazınız.

Wadaaa Anlatım

İade koşulları

"İade Günleri" alanına ürünün müşteri tarafından kaç gün içerisinde iade edilebileceği bilgisi girilir. "İade Günleri" alanında, iade edilen ürünü kaç gün içinde işleme alacağınızı belirtin. "Diğer Politika" alanına iade koşullarınızı yazın.

Wadaaa Anlatım

Mağaza logosu ve afiş

Satıcı profili ve durumu bölümünde satıcı profil fotoğrafınızı ekleyin, satıcı mağaza logosu mağaza fotoğrafınızı yükleyin.

Wadaaa Anlatım

Sayfanın alt kısmındaki banner fotoğrafı "Store Banner Image" alanını yükleyin. Ardından, kaydınızı tamamlamak için değişiklik profilini kaydet'e tıklayın. E-posta adresinize gönderilecek olan doğrulama linkine tıklamayı unutmayınız.

Wadaaa Anlatım

Tebrikler! Satıcı kaydı tamamlandı. Satıcı üyeliğiniz wadaaaa.com ekibi tarafından incelenecektir. Üyeliğinizin onaylanması sırasında, satışınızı tamamlayacak bir e-posta alacaksınız.

Gönderim ayarları

1-Üst menüdeki "Yapılandırma" sekmesinden "Sevkiyat Yapılandırması"na tıklayın.

Wadaaa Anlatım

2- Açılan sayfada kullanmak istediğiniz gönderim yönteminin sağ tarafında bulunan üç noktaya tıklayın. Ardından “Etkinleştir” butonuna tıklayarak gönderim yöntemini aktif edin.

Wadaaa Anlatım

3- Etkinleştirdiğiniz gönderim yöntemi "Etkinleştir" olarak değişecektir. Etkinleştirilmiş gönderim yönteminin solundaki üç noktayı tekrar tıklayın. Ardından "Varsayılan olarak ayarla" yı tıklayın.

Wadaaa Anlatım

4-Hangi gönderim yöntemini kullanacağınızı seçin ve kaydet butonuna basın.

Wadaaa Anlatım

Ödeme ayarları

1- Profil menüsü altındaki "Ödeme Detayları" sekmesine tıklayın.

Wadaaa Anlatım

2- "Ödeme Yöntemi" seçeneklerinden ödeme almak istediğiniz yöntemi seçiniz.

Wadaaa Anlatım

3- Seçtiğiniz ödeme yöntemine göre ilgili alanları doldurunuz. Ardından “Kaydet” düğmesine tıklayın. Tebrikler, ödeme yöntemini tamamladınız. Ödeme almaya hazırsınız.

Wadaaa Anlatım

Ürün ekle

Üst menüden "Ürünler" sekmesinin altındaki "Ürün Listeleme" sekmesine tıklayın.

Wadaaa Anlatım

Ürün için “Ürün Ekle”ye tıklayınız.

Wadaaa Anlatım

Ürün detaylarını girme

Öncelikle eklemek istediğiniz ürünün fiziksel mi yoksa dijital bir ürün mü olduğunu seçin. Eklemek istediğiniz ürün; isim, ürün tipi, ürün açıklaması ve ürünle ilgili etiketlerinizi girin. Ürün adını girerken marka adını, ürün adını ve boyutunu girin. (Örnek: Milanaise, Organik Tam Çavdar Unu 2 libre). Ürün adını bu şekilde girmeniz ürünlerinizin sitede bulunmasını kolaylaştıracaktır.

Wadaaa Anlatım

Kargo detaylarının girilmesi

Eklediğiniz ürünün kargo detaylarını ilgili alanlara ekleyiniz. Bu alana ürünle ilgili ağırlık ve beden bilgilerini doğru girdiğinizden emin olunuz.

Wadaaa Anlatım

Fiyat ve stok bilgilerinin girilmesi

Ürününüzü satmak istediğiniz fiyat, stok sayısı, minimum miktar bilgileri bilgilerinizi doldurunuz. Doğru ürün barkod numarası. girdiğinizden emin olun.

Wadaaa Anlatım

Ürün fotoğrafları yükleme

"Ürün görseli" bölümüne gelerek ürününüzün fotoğraflarını yükleyiniz.Fotoğrafların arka planının beyaz olmasına dikkat ediniz. Fotoğraflarınız en az 1024x1024 boyutunda olmalıdır.

Wadaaa Anlatım

İlave Alanlar

Müşterilerinizi bilgilendirmek veya farklı seçenekler sunmak istiyorsanız ekstra alanlar ekleyebilirsiniz.

Wadaaa Anlatım

Fiyat varyasyonları ekleme

Ürünlerinizde farklı varyasyonlara göre fiyat farkı varsa "Varyant Ekle" butonuna tıklayınız.

Wadaaa Anlatım

Eklediğiniz varyasyona göre fotoğraf, fiyat, barkod, sku ve kargo bilgilerini tek tek girebilirsiniz. Daha sonra kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayın. Daha fazla varyasyon eklemek istiyorsanız, önceki adımda "Varyant Ekle" düğmesini kullanarak bunları ekleyebilirsiniz.

Wadaaa Anlatım

Sipariş nasıl yerine getirilir?

seller.wadaaa.com'a gidin. E-posta ve şifrenizle giriş yapın.

Wadaaa Anlatım

Siparişler menüsüne tıklayın ve sipariş listesini seçin.

Wadaaa Anlatım

Ücretli siparişleri gerçekleştirmek için sipariş satırının solundaki üç noktayı tıklayın ve görüntüle düğmesine basın.

Wadaaa Anlatım

Sayfadaki "Siparişi yerine getirmeye devam et" düğmesine tıklayın.

Wadaaa Anlatım

"Gönderilecek Miktarı Seçin" alanına gönderilecek ürün sayısını girin. Ardından sayfadaki "Şimdi Gerçekleştir" düğmesine tıklayın.

Wadaaa Anlatım

Gönderim Yöntemi alanında kargo gönderme seçeneğini seçiniz. Ardından "Kazançtan Düşülmeyi Kabul Et" alanını işaretleyin ve "Kabul Et ve Yerine Getir" düğmesini tıklayın.

Wadaaa Anlatım

Ürünü kargoya teslim etmek için gerekli bilgileri görmek için “İşlemler” butonunun altındaki “Kargo etiketi yazdır” sekmesine tıklayın.

Wadaaa Anlatım

Açılan barkodun sağ üst köşesindeki "Yazdır" simgesine veya "İndir" simgesine tıkladıktan sonra yazıcıdan fiziksel bir çıktı alın. Fiziksel olarak göndermeniz gereken fiziksel sipariş paketine yapıştırın. Siparişinizi alıcıya teslim etmek için kargo firmasına teslim edebilirsiniz.

Wadaaa Anlatım